Podatek dochodowy od osób fizycznych 2017 Jakie opracowanie wybrać

podatek dochodowy od osób fizycznych 2017

Podatek dochodowy od osób fizycznych 2017 w Polsce to ustawa, która reguluje opodatkowanie podatkiem dochodowym osoby fizyczne. Inaczej mówiąc jest to podatek od dochodów osobistych. Z definicji prawa podatkowego jest to podatek należący do grupy podatków bezpośrednich, obejmujący dochody uzyskiwane w danym roku obrachunkowym przez osoby fizyczne. W skrócie nazywany jest podatkiem PIT. Jak co roku, również w roku 2017 ukazało się wiele publikacji na temat podatku PIT. Na rynku księgarskim można znaleźć zarówno komentarze, leksykony, poradniki czy opracowania. Jednak którą formę przybliżenia zagadnień podatku dochodowego od osób fizycznych wybrać? Zdaniem www.ksiegarnia-wrzeszcz.pl każda forma jest dobra, natomiast wybór uzależniony jest tylko i wyłącznie od konkretnych potrzeb adresata. Poniżej przedstawiamy najbardziej popularne opracowania.

Leksykon Podatek dochodowy od osób fizycznych 2017

Jako pierwszy ukazał się Leksykon podatku dochodowego od osób fizycznych 2017 wrocławskiego wydawnictwa OW UNIMEX. Autorem prezentowanej publikacji jest wybitny znawca problematyki podatkowej, od kilkunastu lat piszący specjalistyczne artykuły i publikacje w tym zakresie – Ryszard Kubacki. Niniejszy leksykon skonstruowany jest w ten sposób, że wskazywany jest tematycznie problem, a następnie jest on dogłębnie opracowywany. Wskazywane są praktyczne objaśnienia, przytaczane jest orzecznictwo sądów administracyjnych jak również interpretacje Ministra Finansów, ponadto wnikliwe uwagami autora.

Leksykon podatku dochodowy od osób fizycznych

Leksykon Podatek dochodowy od osób fizycznych 2017

Podatek dochodowy od osób fizycznych Komentarz 2017

Jako kolejna publikacja opisująca najnowsze przepisy ustawy o podatku dochodowym od osoby fizycznej ukazała się książka Podatek dochodowy od osób fizycznych Komentarz 2017 wydawnictwa CH Beck autorstwa Janusza Marciniuka. Autor komentarza to bardzo doświadczony praktyk i znawca tematyki podatkowej. Niniejsze wydanie to to już 18 wydanie książki, popularne wśród osób zajmujących się kwestiami podatku PIT. Niniejszy komentarz to napisany w tradycyjny sposób obszerny komentarz do ustawy o podatku PIT. Zostały w kolejności omówione przepisy ustawy w następujący sposób: numer artykułu i jego treść – komentarz praktyków wraz z orzecznictwem i interpretacjami.

Podatek dochodowy od osób fizycznych

Podatek dochodowy od osób fizycznych komentarz Marciniuk

Niniejsze publikacje do nabycia w naszej Internetowej Księgarni Ekonomicznej www.ksiegarnia-wrzeszcz.pl w korzystnych cenach. Zapraszamy do zapoznania się z pełnym opisem publikacji i do składania zamówień.