Poradnik e-biznesu

Kategoria: Blog

Biznes w Internecie

Tradycyjne przedsiębiorstwo opierało się na nawiązywaniu bezpośredniej relacji z klientami. Zmiany w sposobie nawiązywania kontaktu pojawiły się wraz z erą Internetu. Świat wirtualny udoskonalił pośredni sposób nawiązywania kontaktów, co zaowocowało powstaniem e-biznesu.

E-biznes to model prowadzenia działalności gospodarczej opartej na szeroko rozumianych rozwiązaniach teleinformatycznych. Elektroniczny interes obejmuje wymianę informacji między producentami, dystrybutorami i odbiorcami. Umożliwia także zawieranie kontraktów, przesyłanie dokumentów, wyszukiwanie informacji oraz prowadzenie telekonferencji drogą internetową.

Poradnik działalności internetowej

Świat wirtualny stale się rozwija, przynosząc nowe sposoby na prowadzenie działalności w Internecie. By móc dokładnie zrozumieć mechanizmy kierujące biznesem w sieci warto zaopatrzyć się w dobry poradnik e-biznesu.

Dobry poradnik e-biznesu powinien mieć kompleksowy charakter i w przejrzysty sposób przedstawiać kluczowe zagadnienia związane z zakładaniem i prowadzeniem e-biznesu. W praktyczny sposób prezentować mechanizmy funkcjonowania wirtualnego przedsiębiorstwa poprzez przykłady firm, sklepów i portali. Podręcznik powinien poruszać  główne zagadnienia związane z przetwarzaniem danych osobowych, praw ochrony konsumentów, odpowiedzialności administratora oraz sposobów świadczenia usług drogą elektroniczną.

Poradnik powinien być tak napisany, by dotrzeć do studentów, wykładowców, przedsiębiorców – ludzi, którzy mają już doświadczenie w prowadzeniu internetowej działalności oraz nowicjuszy, którzy dopiero zaczynają. Musi być napisany prostym językiem, tak by każdy czytelnik zrozumiał na czym opiera się działalność internetowa.